Druhý podnik Mistrovství České republiky v kartingu se jel na trati v Chebu.
Jako obvykle jsem celý pátek trénoval, ale tentokrát jsme se potýkali s technickými problémy. Přestaly mi fungovat brzdy a museli jsme je kompletně předělat. Několikrát jsme měnili řízení, protože mi pořád nesedělo, a do toho jsme ještě řešili nastavení karburátoru. Nakonec jsme se tak víc věnovali technice, aby motokára vůbec fungovala, než samotnému ježdění a pilování stopy.
Na sobotní kvalifikaci se to bohužel podepsalo. Neměl jsem jistotu na brzdách a můj čas byl oproti minulému víkendu, kdy jsem tady vyhrál Řadičku, hodně špatný. Stačilo to pouze na 8. místo a byl jsem na sebe naštvaný i zklamaný.
Do první finálové jízdy jsem odstartoval dobře a během závodu se mi podařilo posunout na 5. pozici, kterou jsem udržel až do cíle.
Druhá finálová jízda byla chaos. Povedl se mi skvělý start a z 5. pozice jsem se hned posunul na 3. místo. Jenže jsme nedokončili ani první kolo a závod byl zpomalen „slow fází“, tedy něčím jako safety car. Důvodem byla nehoda v první zatáčce. Jezdce kontrolovali zdravotníci, takže jsme museli jet pomalu a nesmělo se předjíždět, dokud nebyli znovu připraveni zasáhnout. Naštěstí se nikomu nic nestalo – motokáry jsou celkem bezpečné.
Po restartu závodu v pátém kole jsem začal ztrácet. Propadl jsem se na 4. místo a v posledním kole ještě na 5. pozici. Byla to škoda, protože rychlost tam byla. Jen jsem si příliš dlouho připravoval předjetí jezdce přede mnou a jak se říká: „Nedáš – dostaneš.“
Do superfinále jsem startoval z 5. místa a hned po startu jsem se posunul na 4. pozici. Na čele nás jelo pět a pozice se měnily téměř v každé zatáčce. Byl to neskutečný boj a vyhrát mohl kdokoliv.
Když jsem předjel jednoho soupeře a dostal se na 3. místo, zezadu do mě narazil další jezdec a roztočil mě. Sice jsem se rychle vrátil na trať a pokračoval, ale ztrátu už nešlo dohnat. Propadl jsem se na 7. místo, na kterém jsem závod také dokončil.
Obrovská smůla, která mě tento víkend potkala už od pátku kvůli technickým problémům, vyvrcholila pokaženým superfinále po chybě soupeře. Bohužel už se s tím nedalo nic dělat – takový je motorsport.
Po závodě jsme ještě čekali na rozhodnutí komisařů, jestli někdo nedostane penalizaci — minimálně za kontakt se mnou, po kterém jsem ztratil svoji pozici. Bohužel se ale žádné penále neudělovalo.
Já se ale nevzdávám. Ještě je před námi spousta závodů a nic není ztraceno. Z Chebu odjíždím silnější a připravený bojovat o každé místo, bod i centimetr tratě.
Díky za podporu všem, kteří mi fandí. Na viděnou v Písku!
V mojí kategorii Easykart 60 startovalo 25 jezdců!
🏁
Výsledky celkově v kategorii Easykart 60:
Kvalifikace: ⏱ 🅿️8️⃣
1. finále: 🚥 start z 🅿️8️⃣ ➡️ cíl 🅿️5️⃣
2. finále: 🚥 start z 🅿️5️⃣ ➡️ cíl 🅿️5️⃣
Superfinále: 🚥 start z 🅿️5️⃣ ➡️ cíl 🅿️7️⃣

