1. Závod Moravského Poháru

Ve čtvrtek odpoledne jsme s tátou vyrazili na můj první závod v letošním roce v sérii Moravského Poháru, který se konal na okruhu Slovakia Ring ve dnech 5.-6.4.

Přijeli jsme tam dlouho v noci a hned šli spát. V pátek od rána mě čekal celý den trénink. Na tomto okruhu jsem jel jen jednou, takže jsem se sžíval s tratí a snažil jsem se zlepšoval časy. Což se mi i dařilo. 

V sobotu v měřeném tréninku mě táta poslal na trať, abych byl sám a zbytečně se s nikým nepotkával, aby nebyl tzv. ťukanec :). Měl jsem dobrý čas a dojel jsem na 6. místě a s napůl spadlým nárazníkem. Nevím proč, když jsem s nikým neměl kontakt, zřejmě mi spadl po nárazu do jejich vysokých obrubníků. Podle nepsaných pravidel Moravského Poháru jsem musel startovat z poslední pozice – 8. místa 🙁

V pátek bylo moc krásně, svítilo sluníčko a bylo teplo. Horší to bylo v sobotu a v neděli ráno, to mi byla fakt velká zima a měl jsem zmrzlé ruce. 

V mojí kategorii Easykart 60 startovalo 8 jezdců!

Výsledky:

Měřený trénink: ⏱ 🅿️8️⃣

1. jízda: 🚥 start z 🅿️8️⃣ ➡️ cíl 🅿️6️⃣

2. jízda: 🚥 start z 🅿️6️⃣ ➡️ cíl 🅿️6️⃣

3. jízda: 🚥 start z 🅿️6️⃣ ➡️ cíl 🅿️5️⃣ 

Poslední jízda byla ve znamení soubojů, parádně jsem si zazávodil a měl jsem nejlepší čas na kolo ze všech jezdců – 1:01:184

V kategorii „Mladí“ jsem skončil na celkovém 2. místě a dostal jsem krásný pohár 🏆 Na vyhlášení výsledku jsme nečekali, protože domů to máme hodně daleko.