První závod Mistrovství ČR a Pohár AČR v Kartingu se jel na Autodromu ve Vysokém Mýtě ve dnech 11. 4. – 13. 4. a já jsem se konečně dočkal. Vyjeli jsme už ve čtvrtek a tentokrát všichni – táta, máma a ségry. V pátek pak přijel děda, teta s Nelčou, strejda s Marťasem a babi i s fenami Andělkou a Gábi, které jely z Evropské výstavy v Brně. Zkrátka silná fanouškovská základna :))
Celý pátek probíhaly volné tréninky a tak jsem trénoval pod vedením Honzy Midrly. Ladila se kára, stopa a zlepšovaly se časy. Celkem se jelo 5 neoficiálních tréninků.
V mojí kategorii Easykart 60 startovalo 27 jezdců!
Sobota:
kvalifikace – ⏱ měřený trénink. Zajel jsem ho myslím v dobrém čase – 52.960 a dojel si pro 10. pozici z 27. jezdců. Je to mazec, když si uvědomím, že mezi prvním jezdcem (52.360) a mým časem je jen 0.6 desetin.
1. finálová jízda – 🚥 start z 🅿️🔟 ➡️ cíl 🅿️7️⃣ Start se mi povedl a předjíždím káry přede mnou. Držím si 7. pozici až do konce. V „mladých“ končím na 2. místě.
Neděle:
2. finálová jízda – 🚥 start z 🅿️7️⃣ ➡️ cíl 🅿️6️⃣ Polepšil jsem si o jedno místo a mám radost a všichni se mnou.
Superfinále – 🚥 start z 🅿️6️⃣ ➡️ cíl 🅿️🔟 Po startu se zlepšuji o jedno místo a dlouho si držím 5. pozici. Bohužel v 6. kole v pravotočivé zatáčce pod tribunou do mě z boku vrazil soupeř, který jel za mnou a tím jsem ztratil svoji pozici na 5. místě. Naštěstí jsem se nepřevrátil, byla to docela perda. Makal jsem co to šlo, ale už jsem svoji pozici nezlepšil a skončil na 10. místě. Škoda, protože z takové kolize nikdo prospěch zkrátka nemá. Soupeř dostal celkem 8s penále.
V neděli nás na závodech poctil svojí návštěvou i pan prezident Pavel. Zrovna, když jsem se chystal na 2. finálovku. A pak šel do depa a já ho mohl vidět pěkně zblízka. To jsem měl zážitek.
Všechny komplet výsledky na stránkách CZECH KART OPEN – t a d y
Celkově v kategorii „mladí“ Easykart 60 – 3. místo 🏆
Váha dobrá 🙂
S kámošem Filipem
Moje NEJ fanynka mamina ♥

